На Куп’янському напрямку російська армія намагалася 4 рази штурмувати українську оборону в Харківській області, про це повідомляють у вечірньому зведенні Генштабу ЗСУ від 22 січня.

На Слобожанському напрямку російські війська зберігають присутність у прикордонних до Харківщини районах, продовжують обстріли населених пунктів з меж РФ, а також мінують територію поблизу з українським державним кордоном. Авіаційних ударів зазнали населені пункти Гранів, Григорівка Харківської області. На цій же ділянці фронту артилерійських та мінометних обстрілів зазнали Уди, Охрімівка, Землянки та Хатнє на Харківщині.

Під артилерійським та мінометним вогнем на Куп’янському напрямку опинилися близько 15 населених пунктів, зокрема, Дворічна, Масютівка, Синьківка, Петропавлівка та Берестове Харківської області, під авіаударами – Піщане Харківської області та Новоєгорівка Луганської області.

Протягом доби відбулось 53 бойових зіткнення. Російська армія завдала 2 ракетні удари, 42 авіаудар та здійснила 28 обстрілів з РСЗВ по позиціях українських військ та населених пунктах.

Читайте також

Хронологія обстрілів Харкова: тактика залякування, корейські ракети та понад 130 постраждалих. За останні три тижні російська армія завдала близько 13 серій ракетних ударів по місту. Внаслідок обстрілів поранення отримали 136 людей, з них восьмеро дітей. Загинуло шестеро осіб – четверо чоловіків та дві жінки.

Через загрозливу безпекову ситуацію у Харківській області запровадили обов’язкову евакуацію населення з Кіндрашівської та Курилівської громад Куп’янського району. У цих громадах зараз перебуває 3043 людини, з яких 279 — діти, зазначив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов. За його словами, евакуація стосуватиметься сімей з дітьми у 26 населених пунктах цих громад.