FILM.UA презентує проєкт «Справжній український побут», який розповість про предмети стародавнього побутові речі українців, про магічні обереги, поширені художні народні сюжети та розкриє загадку ікон з усміхненими святими.

«Справжній український побут» – це цикл із дванадцяти відео, що виходитимуть на YouTube-каналі FILM.UA. 

«У культурі кожного народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вони є генетичним кодом нації, невіддільною частиною культурної спадщини, життєвою силою суспільства. У них закодовані древні образи та обереги народу, його ідентичність і неповторність», – зазначає головна продюсерка проєкту Олена Малкова.

Мета проєкту: через предмети побуту, які демонструють українські звичаї та традиції, познайомити й показати красу й самобутність розмаїтої культури нашого народу. 

У кожному епізоді циклу «Справжній український побут» представлені унікальні побутові предмети: скриня, «павук», килим, скульптури, народна ікона, народна картина, обрядовий посуд, гутне скло, рушники, глеки, мисник, свічник.

Перше відео присвячено українському килиму. Цей епізод розповість про побутову й естетичну функцію килимів в українських оселях, а також про те, які матеріали використовували для виготовлення і як саме ткалися вироби з тим чи іншим видом орнаменту. Кожен етнографічний регіон мав свої локальні особливості візерунків і композиції виробів. 

Також у проєкті можна дізнатися про косівську кераміку, що внесена до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, і гончарні традиції Опішні.

Нагадаємо, що у Берліні відкрили виставку українських художників «Сирени кличуть з тіней».