Державний департамент США виділив $47,6 млн компанії Tetra Tech для надання термінової гуманітарної допомоги з розмінування України.

Про це повідомили у пресслужбі Держдепу.

Tetra Tech зміцнить спроможність уряду України знаходити та видаляти протипіхотні міни, нерозірвані та покинуті боєприпаси, саморобні вибухові пристрої та інші вибухонебезпечні предмети з цивільних територій. Саперів будуть навчати  за міжнародними стандартами та нададуть всю необхідну для цього техніку й обладнання. 

Також розгорнуть додаткові групи з розмінування та з навчання роботі з вибухонебезпечними предметами через місцеву неурядову організацію «Українська асоціація саперів».

Зазначається, що через повномасштабне вторгнення в Україну, територія засмічена наземними мінами, боєприпасами, що не розірвалися, і саморобними вибуховими пристроями. Вони блокують доступ до сільськогосподарських угідь, перешкоджають відновлювальним роботам та не дозволяють людям повернутися до своїх будинків.

«За оцінками уряду України, 160 000 квадратних кілометрів її території можуть бути забруднені — це приблизно розмір Вірджинії, Мериленду та Коннектикуту разом узятих», — додали у Держдепі.

Загалом в межах проєкту на розмінування України й виділили $91,5 млн. США нададуть його Україні у повному обсязі впродовж наступного року.

Нагадаємо, що UNITED24 придбав машину для розмінування Харківщини.