Служба безпеки викрила голову Чкаловської селищної об’єднаної територіальної громади Чугуївського району. Його підозрюють у колабораціонізмі, повідомив речник Управління СБУ в Харківській області Владислав Абдула.

Як встановило слідство, після окупації регіону чоловік добровільно погодився співпрацювати з військовими РФ. Він передавав їм персональні дані українських військовослужбовців та учасників АТО.

Російські військові використовували інформацію для перевірки та катування людей, які негативно ставилися до РФ.

Чоловік також надавав доступ військовослужбовцям РФ до будівель, заправляв техніку та забезпечував їх харчування.

Після деокупації Харківщини, голову Чкаловської селищної об’єднаної територіальної громади переховується на території Росії. Йому заочно повідомили про підозру в держзраді за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України.

Головою Чкаловської селищної об’єднаної територіальної громади був 49-річний Віктор Соловйов. Його обирали на цю посаду у 2010, 2015, 2016 та 2020 роках. Соловйов був членом Партії Регіонів.

Читайте також

  • Підтримував громадський порядок при окупантах: підозрюють мешканця Балаклії. Чоловік добровільно став бійцем спеціального відділення швидкого реагування Управління внутрішніх справ незаконної військово-цивільної адміністрації Харківської області.
  • Чергував на блокпостах армії РФ: судитимуть мешканця Куп’янська. Під час окупації Куп’янська обвинувачений добровільно взяв участь в «Управлінні внутрішніх ВГА Харківської області», уклавши трудовий договір з «головою» окупаційної адміністрації та обійнявши посаду «поліцейського взводу патрульної служби».
  • Під час окупації Куп’янського району жінка добровільно погодилася співпрацювати з представниками Росії та обійняла посаду «в. о. начальника відділу культури, молоді та спорту військово-цивільної адміністрації Куп’янського району» при окупантах.