Під час бесіди з правоохоронцями дівчинка розповіла, що, нібито, цікавитися політикою почала після розмов з вітчимом.

У сусіда 14-річної школярки, яка підтримувала створення ХНР та пропагувала «русский мир», провели обшуки та відібрали свідчення. Виявилося, що чоловік за сумісництвом коханий її матері. Про це повідомив начальник слідчого управління Головного управління Нацполіції у Харківській області Сергій Болвінов.

«Я приходив в гості і почув, що Софія перестала розмовляти українською мовою. Спитав, що сталось, вона розповіла, що в соцмережах познайомилась з дітьми з днр, почала з ними спілкуватись, та розмовляти російською. Мати Софії дуже здивувалась, оскільки пишалася нею за ї українську позицію, Олена дуже допомагає по можливості ЗСУ», – розповів сусід.

Дівчинка ж під час бесіди з правоохоронцями заявила, що саме розмови з вітчимом змінили її політичні погляди. Чоловік свою причетність до формування ворожої позиції в дитини не визнає та стверджує, що підтримує мир в Україні й виступає проти війни.

«Власноручно намальованих Софією прапорів росії та хнр не бачив. Одне тільки, що на 9 травня ми на кухні для себе співали пісню воєнних років «Вставай страна огромная», більше нічого такого не було», – зізнався вітчим.

Під час обшуку в його квартирі вилучили мобільні телефони та фотографії племінника у військовій формі рф та зі зброєю.

«Вся родина чоловіка: батьки, сестра та племінники живуть на рф. Матір отримала громадянство росії вже під час війни, у 2019-му році. Батько має посвідку на проживання. А старший племінник проходив строкову службу у Вороніжській області на росії. До с. Елльок, де мешкає родина, чоловік їздив і сам – останнього разу восени перед повномасштабним вторгненням», – ідеться в повідомленні.

Вітчим дівчини / Зайдене під час обшуків / Фото: Сергій Болвінов

Нещодавно поліція знайшла 14-річну школярку, яка розповсюджувала російську символіку та співала гімн РФ у центрі Харкова. У квартирі дівчинки провели обшуки, а її з мамою запросили до поліції для проведення бесіди.

Під час обшуків у квартирі, де дівчинка проживає разом з матір’ю правоохоронці знайшли різноманітну колекцію символіки — російські прапори, гасла на підтримку царя і царської Росії, а також символіку радянського періоду.

Вилучена російська символіка 14-річної школярки / Фото: Сергій Болвінов

Мати школярки стверджує, що вона не була в курсі антиукраїнських переконань своєї дитини, незважаючи на те, що дочка висловлювала явну позицію «за мир». Вона дізналася про відео з символікою тільки після того, як класний керівник повідомив їй про це.

Читати також:

  • Найбільше російських катівень виявили на деокупованій Харківщині.
  • У Харкові відкрили Простір підтримки для жінок та дівчат — фото.