Нацбанк оголосив про акцію «Смілива гривня» – збирають монети для допомоги українській армії. Упродовж трьох місяців можна буде здати у два банки монети номіналами 10, 50 копійок та 1, 2, 5 і 10 гривень.

Акція «Смілива гривня» – це благодійна ініціатива, мета якої об’єднати зусилля українців та зібрати кошти для допомоги українській армії. З 1 серпня по 31 жовтня 2022 року Національний банк України разом із партнерами запрошує долучитися до благодійної акції, щоб зібрати кошти на допомогу ЗСУ.

офіційна сторінка НБУ в YouTube

Зібрані монети та/або банкноти можна занести у найближче відділення ПУМБу чи Ощадбанку та переказати гроші на спецрахунок НБУ для потреб армії.

У межах цієї акції можна здавати банкноти та монети, які перебувають в обігу, тобто 10, 50 копійок, а також монети номіналом в 1, 2, 5 та 10 гривень.

Монети, які перестали бути засобом платежу (монети 1, 2, 5, 25 копійок), потрібно спочатку обміняти у відділеннях уповноважених банках (Ощадбанк, Приватбанк, Райффайзен Банк, ПУМБ – список відділень, які приймають такі монети, уточнюй у банку) та потім переказати на ЗСУ.

Додамо, що раніше Нацбанк вирішив використовувати пам’ятні монети серії “Збройні Сили Україниˮ номіналом 10 гривень під час готівкових розрахунків як обігові монети.