Національний банк України вирішив використовувати пам’ятні монети спеціальних випусків серії “Збройні Сили Україниˮ номіналом 10 гривень під час готівкових розрахунків як обігові монети.

Національний банк ухвалив, зважаючи на численні побажання громадян щодо вільного обігу та підвищення доступності таких монет, а також щоб підкреслити ключову роль Збройних Сил України у захисті незалежності нашої держави.

“Обігові пам’ятні монети із зображенням військової символіки та воїнів Збройних Сил України щодня нагадуватимуть мільйонам українців про українських захисників, які зараз на полі бою відстоюють право України на свободуˮ, – сказав заступник Голови Національного банку Олексій Шабан.

Цю серію пам’ятних монет спеціального випуску Національний банк започаткував у 2018 році. Вона вже налічує 14 пам’ятних монет, першою з яких стала монета, присвячена захисникам Донецького аеропорту. Кожна з монет передбачала мільйонний тираж виготовлення.

Нині Національний банк має близько 5,5 млн штук таких монет для підкріплення банків та СІТ-компаній для можливості касового обслуговування ними клієнтів. У майбутньому Національний банк планує розширювати тиражі та кількість серій обігових пам’ятних монет і випускати їх в обіг кілька разів на рік відповідно до міжнародної практики.

Фінансовий регулятор продовжує працювати над стабілізацією економіки та курсу валют в Україні. Національний банк України 21 липня зафіксував офіційний курс гривні на 25% до 36,56 гривні за долар США.