У Харківській області протягом року через систему «Шлях» отримали майже п’ять тисяч дозволів на виїзд за кордон. Про це у відповіді на запит від Ґвара Медіа повідомили у Харківській ОВА.

Наразі 2 категорії органів розглядають заяви щодо виїзду за кордон через систему “Шлях”:

  • Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури;
  • обласні військові адміністрації.

Під час дії воєнного стану чоловікам-громадянам України віком від 18 до 60 років обмежено виїзд за кордон. Однак, в таких умовах водіям-волонтерам надається можливість легально покинути межі країни за допомогою системи «Шлях» з метою перевезення необхідного обладнання для Збройних Сил України або інших військових формувань.

Загалом в Україні за рік видали понад 1,2 мільйона дозволів на виїзд за кордон. Більше третини дозволів для бізнесу (близько 400 тисяч) видали з листопада 2022 року до лютого 2023 включно. Для гуманітарних цілей — 70 тисяч дозволів видали протягом останніх трьох із половиною місяців.

При цьому, системи видачі дозволів не є досить прозорою. Зокрема, відсутня інформація щодо кількості людей, які порушили терміни перебування за межами України або досі не повернулися зі своїх поїздок. Навіть після запитів до Укртрансбезпеки та Держприкордонслужби, відповіді немає, кажуть в Опендатабот.

  • У Верховній Раді хочуть дозволити виїзд за кордон студентам та спортсменам.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.