У Парламенті зареєстрували законопроєкти № 9075 та № 9074, у яких пропонують дозволити виїжджати за кордон в умовах воєнного стану чоловікам, які не підлягають мобілізації, зокрема студента та спортсменам, про це пише РБК-Україна.

До законопроєкту № 9057 у пояснювальній записці вказано внесення до законодавства змін, які забезпечать можливість українським студентам, які навчаються в іноземних вишах та іншим категоріям громадян, що не підлягають мобілізації в особливий період вільно виїжджати за кордон. Але виїзд має бути узгодженим із територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки.

Людина, яка хоче виїхати, має повернутися в Україну не пізніше завершення терміну, на який вона не підлягає мобілізації відповідно до норм чинного законодавства або протягом 30 днів після виїзду за кордон.

Своєю чергою в законопроєкті № 9074 пропонують забезпечити українським спортсменам можливість виїжджати за кордон для участі в міжнародних змаганнях та інших спортивних заходах.

Спортсмени та інші військовозобов’язані, які збираються виїхати за кордон, щоб узяти участь у міжнародних спортивних заходах, мають надати лист-підтвердження від центрального органу виконавчої влади або національної федерації з виду спорту стосовно поїздки.

Громадяни, які виїхали з України під час воєнного стану та без поважних причин порушили термін повернення в назад, мають нести відповідальність. Звільнити від цього їх можуть за умови добровільного перерахунку на спеціальний рахунок для збору коштів на підтримку ЗСУ суми, яка дорівнює розміру прожиткового мінімуму за кожен додатковий повний тиждень перебування за межами України.

Які причини повернення із запізненням вважаються поважними?

  • заборона на виїзд із країни перебування;
  • стихійні лиха, катастрофи, аварії;
  • перебування на стаціонарному лікуванні;
  • виконання завдань в інтересах України;
  • інші причини, які перешкоджають виїзду з країни перебування.

Раніше Кабмін ухвалив рішення заборонити чиновникам виїжджати за кордон без причин.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.