Харківські поліцейські закінчили досудове розслідування стосовно 14-річної школярки, яка поширювала пропагандистські матеріали на підтримку Росії. Слідчі звернулися до суду з клопотанням про застосування до неї примусових заходів виховного характеру.

Про це повідомив начальник слідчого управління поліції в Харківській області Сергій Болвінов.

За даними поліції, дівчина обклеїла майдан Свободи символікою РФ та оприлюднила відео з гімном Росії. Також встановлено дорослого чоловіка, який ймовірно впливав на її світогляд.

У клопотанні зазначено, що школярці має бути заборонено користуватися соцмережами понад 2 годин на добу і публікувати будь-які матеріали. Також їй рекомендовано читати книжки українських авторів та вивчати історію України.

Болвінов зазначив, що дівчина не досягла віку, з якого настає кримінальна відповідальність, тому розслідування триває у справі матері дитини, а також її товариша. Слідство вбачає, що саме він впливав на світогляд школярки. 

21 червня містяни повідомили правоохоронцям про дівчину, яка на площі Свободи біля намету «Все для перемоги» розклеювала листівки з «символами» так званої «ХНР». Матір стверджувала, що не здогадувалась про антиукраїнські настрої дитини попри яскраво виражену позицію доньки «за мир». І ролик із символікою нібито побачила лише після повідомлення класного керівника.

Читайте також

  • У Харкові судитимуть чоловіка, який заперечував існування української мови.