Днями соцмережі заполонили відео про підлітків, які відносять себе до руху «ПВК Редан». Вони масово збираються в різних містах України та влаштовують бійки.

Що не так із цим угрупуванням?

«Редан» — це субкультурний рух пов’язаний з аніме та походить із Росії. Назва з’явилася від «Геней Рьодан» – банди з манги «Hunter х Hunter».

У кожного члена команди на руці було татуювання павука. Тому підлітки називають себе «Павуками», носять одяг із цією твариною та вважають одним зі своїх символів цифру 4, позаяк у японській мові вона співзвучна зі словом «смерть».

Чому «ПВК»?

Цього точно ніхто не знає. Підлітки стверджують, що не мають жодного стосунку до військових формувань і додали приставку «по приколу».

Коли з’явився рух?

До 2023 року про «ПВК Редан» ніхто не чув. Розголос з’явився після масового затримання молоді в ТРЦ великих міст Росії, зокрема в Москві затримали близько 300 підлітків. Причиною арештів стали масові бійки, які, за даними російських ЗМІ, влаштували представники нової молодіжної субкультури — «ПВК Редан».

Підлітки, які підтримують рух, не вважають себе кримінальною групою. Представники стверджують, що вони виступають проти «навколофутбольних фанатів, уродженців Кавказу та мігрантів». При цьому, вони не пригнічують людей через їхню релігію чи національність.

Опонентами «Редану» називають «Офами» — представників протилежної субкультури, які є більш агресивними та застосовують грубу силу.

«Редани» в Україні

Чи багато так званих «реданів» в Україні, наразі невідомо. Збираються та домовляються про плани та зустрічі через соцмережі.

Збори були зафіксовані в Харкові, Полтаві, Києві, Черкасах, Івано-Франківську:

  • 25 лютого в Полтаві близько сотні підлітків зібралися біля ЦУМу і пройшлися до театру ім. Гоголя, але на місце приїхав екіпаж патрульної поліції й натовп розбігся. Подібний збір відбувся наступного дня, але на нього прийшла менша кількість дітей. У соцмережах почали пояснювати, що це нова молодіжна субкультура.
  • 27 лютого в Харкові поліція заявила про попередження масової бійки біля ТЦ Нікольський. Більше сотні підлітків принесли ножі, кастети та перцевий спрей, щоб влаштувати бійку з «офніками».
  • Того ж дня поліцейські попередили бійку й у Києві біля ТРЦ Гулівер.
  • Масові зворушення також відбулися в Одесі. Біля ТРЦ Панорама група підлітків «ПВК Редан» збиралися битися з «офніками», але поліція вчасно приїхала на місце подій.

Підлітки, які протистоять «реданам», також збираються разом. У Черкасах масово «ПВК Редан» не були помічені, однак місцеві підлітки вже готові з ними розбиратися, пише місцеве медіа «Умань-Інфо». Журналісти також зазначили, що в самого «ПВК» у місті вже з’явилися соцмережі.

Виконавчий директор Українського інституту майбутнього, радник міністра внутрішніх справ Вадим Денисенко вважає, що російський рух «ПВК Редан» не може стати масовим в Україні. При цьому залишається загроза теми поліція проти молоді.

«Зараз, я майже впевнений, відносно безболісно вдасться втихомирити ситуацію, хоча ексцеси виконавців ніхто не відміняв. Але, росіяни чітко розуміють: ця тема може зайти в молодіжні маси (не обов‘язково тільки аніме-групи). І вони будуть пробувати це робити», — каже Вадим Денисенко, однак саме молодь 18–35 найгірше почуває себе в психоемоційному стані, це може становити серйозну небезпеку по дестабілізації ситуації.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.