Магній – мінерал, який має вирішальне значення для роботи нашого організму.

Для того, щоб організм людини нормально працював, у ньому повинен бути присутній магній (поряд з іншими вітамінами та кальцієм). Цей важливий мікроелемент можна отримати при вживанні їжі або при використанні спеціалізованих препаратів. У цій статті ми пояснимо, чому магній важливий всім, як жінкам, так і чоловікам будь-якого віку, і як його отримати з їжі, якщо він вам потрібен.

Що таке магній?

Магній – четвертий за вмістом мінерал у вашому організмі, який допомагає підтримувати в нормі артеріальний тиск, міцність кісток та рівномірний серцевий ритм. 

Які переваги магнію?

  • може допомогти знизити артеріальний тиск; 
  • може покращити сон; 
  • допомагає підвищити продуктивність, під час фізичних вправ магнію потрібно вживати більше, ніж під час відпочинку;
  • допомагає полегшити симптоми ПМС;
  • є важливим для здоров’я кісток. Деякі дослідження пов’язують споживання магнію з меншим ризиком остеопорозу, переломів і втрати кісткової маси;

Крім того, є вагомі докази того, що магній відіграє роль у запобіганні мігрені, депресії та тривоги. Адже магній бере участь у психонейроендокринній системі, яка бореться зі стресом, а також мінерал важливий для захисту нейронів від загибелі.

Дефіцит магнію

Легко стати жертвою виснаження запасів магнію. При нестачі магнію в організмі можна відчути нудоту, втрату апетиту, втому та дратівливість. 

Також можуть бути м’язові спазми, оніміння, поколювання пальців ніг, судоми чи відсутність уваги. 

Чим викликаний цей дефіцит?

Дефіцит магнію може з’явитись від надмірного вживання алкоголю, куріння чи зловживання назальними контрацептивами, діуретиками, гормональними препаратами та деякими антибіотиками.

Також нестача магнію може бути викликана:

  • побічними діями від певних ліків;
  • ігнорування продуктів багатих на магній;
  • споживання їжі з високим вмістом жирів;
  • нестача у вашому організму вітамінів групи В. 

Ви можете отримати рекомендовану кількість магнію зі здорового харчування до 25 років, але після цього вам потрібно буде шукати інше джерело, оскільки ваш кишківник буде менш ефективний при поглинанні важливих поживних речовин. Тому недостача магнію в організмі з’являється у літніх людей. 

Скільки магнію потрібно вживати?

За даними NIH, дорослим потрібно від 310 до 420 мг магнію на день, залежно від статі.

Чоловікам слід приймати 400-420 мг щодня, а жінкам – 310-320 мг.

Зазначаємо, що перед початком вживання будь-якого вітамінного препарату краще здати аналіз на його вміст у вашому організмі.

Надмірне вживання може бути токсичним: може бути нудота, діарея, низький кров’яний тиск, м’язова слабкість та втома. 

Де отримати магній?

Магній міститься в різних харчових продуктах, щоб отримати заряд мінералу, додайте у свій раціон шпинат, бобові та коричневий рис.

Магній і вітамін B6 часто зустрічаються разом, тому що обидва сприяють засвоєнню організмом інших мінералів. У кожного є можливість вибрати добавку магнію, яка найкраще підходить для власних потреб.

Магній доступний для покупки в різних формах: таблетки, порошок. Для того, щоб придбати магній, рецепт від лікаря не потрібен. 

Матеріал в рубриці “Пряма мова” є видом матеріалу, який відображає винятково точку зору авторів – команди FORHEALTH. Вона не претендує на об’єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться. Точка зору редакції Gwara Media може не збігатися з точкою зору автора. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія в рамках власної редакційної політики.