Наразі діти працюють зі психологами та іншими спеціалістами.

До України вдалося вивезти ще семеро дітей з тимчасово окупованих територій. Діти разом з родинами перебували у Запорізькій та Херсонській областях. Про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

За його словами, дехто з дітей став свідком мародерства та терору росіян. Їх родини не хотіли брати російські паспорти та відпускати дітей на навчання до російської школи, а тому прийняли рішення виїжджати.

«Батьки дітей у нашому Центрі захисту прав дитини озвучили, що перспективи майбутнього на ТОТ не вписуються в подальше бачення життя їх сімей, тож ухвалили рішення виїхати на підконтрольну Україні територію», – написав Лубінець.

Зараз діти отримують необхідну медичну, психологічну та соціальну допомогу. Надалі їх влаштують до навчальних закладів та гуртків та допоможуть з відновленням документів.

За офіційними даними Харківської обласної прокуратури станом на 14 березня 2024 року, з 24 лютого 2022 року з окупованих території Харківщини до Росії депортували 743 дітей. 250 з них вже повернулися в Україну, 103 перебувають у Російській Федерації з родичами, місця знаходження 390 дітей ще не встановлено.

Читайте також

  • З небезпечних громад Куп’янського району евакуювали 159 дітей.