Контррозвідники Служби безпеки України затримали у Харківській області жінку, яку підозрюють у співпраці з російською військовою розвідкою, зокрема у збиранні розвідувальних даних про підрозділи Сил оборони України та коригуванні ракетних ударів по регіону.

Про це повідомила пресслужба СБУ.

За даними слідства, основними завданнями жінки було відстежувати пересування військових колон ЗСУ в бік лінії фронту та місця зосередження українських військ із важкою технікою. Вона також інформувала представників РФ про результати ракетних ударів РФ по Харківській області.

У СБУ зазначають, що для збору розвідувальної інформації підозрювана обходила місцевість та розпитувала знайомих про останні новини. Отримані відомості вона передавала через месенджер бойовику, який доповідав кадровому російському офіцеру.

Затримана жінка є місцевою мешканкою, яку підозрюють у співпраці з російською військовою розвідкою з березня 2022 року. У СБУ зазначили, що для залучення її до співробітництва спецслужби РФ використали свого агента — бойовика з окупаційних угруповань Південного військового округу. Він познайомився з жінкою через заборонену соцмережу «Однокласники» та завербував її для розвідувально-підривної діяльності проти України.

Під час обшуків у помешканні затриманої виявлено мобільний телефон із доказами злочинних дій, зазначили в СБУ.

Жінці повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 114-2 Кримінального кодексу України (несанкціоноване поширення інформації про переміщення або розміщення ЗСУ чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчинене в умовах воєнного стану).

Читайте також

  • Чоловіка, який очолював окупаційну адміністрацію в Балаклії, засудили на 14 років