Служба безпеки України порушила кримінальне провадження після виявлення пристрою для прослуховування в одному кабінетів, де міг, ймовірно, працювати головнокомандувач Збройних Сил України генерал Валерій Залужний.

Про це повідомила пресслужба Служби безпеки України.

За даними СБУ, пристрій знайшли не в кабінеті самого Залужного, а в іншому приміщенні, яке планувалося використовувати для його роботи.

«За попередніми даними, виявлений пристрій перебував у неробочому стані. Будь-яких засобів накопичення інформації чи засобів віддаленої передачі аудіозаписів не виявлено», — йдеться в повідомленні.

Провадження відкрито за статтею про незаконне придбання або використання спецтехніки для отримання інформації. СБУ розпочало розслідування. Пристрій вилучили для проведення експертизи.

17 листопада видання «РБК-Україна» з посиланням на анонімне джерело повідомило, що в кабінеті Залужного нібито знайшли прослушку. За даними медіа, виявлений пристрій виготовлено з елементів невстановленого зразка, що не дозволяє ідентифікувати встановлювача. Пізніше видання «Бабель» теж написало, що в головнокомандувача знайшли прослушку.

Читайте також

  • СБУ відкрила кримінальне провадження за фактом кібератаки на Київстар