Підозрюваний знущався з українських військовополонених та наказав своїм підлеглим вбити одного важкопораненого бійця ЗСУ.

Служба безпеки України повідомила про підозру 57-річному ватажку бригади російсько-окупаційних військ «Призрак» на прізвисько «Шаман», який катував українських військовополонених, віддавав накази про вчинення таких дій своїм підлеглим, а одного з полонених, якого було важко поранено, наказав вбити з автомата. Бригада підозрюваного знаходилася у передмісті Харкова в березні 2022 року. Про це повідомили в СБУ.

«Встановлено, що він жорстоко поводився з українськими військовополоненими, бив їх та катував, позбавляв медичної допомоги, а також віддавав накази про вчинення таких дій. У березні минулого року, під час окупації села Вільхівка у передмісті Харкова, зловмисник віддав наказ своїм підлеглим «пустить в расход» полоненого українського захисника. За наказом «Шаман» український військовополонений, який був важко поранений та стікав кров’ю, був застрелений з автомата», – ідеться в повідомленні.

Підозрюваний військовий РФ з позивним “Шаман” / Фото: СБУ

Раніше, у лютому 2023 року, «Шаману» була оголошена підозра у жорстокому поводженні з цивільним населенням на окупованій території Харківщини.

Читати також:

  • У Золочеві на Харківщині затримали чоловіка, який звинувачував Україну в терактах та вбивстві мирного населення.
  • Військового РФ, який розстріляв авто цивільних на Харківщині, судитимуть.
  • Заочно судитимуть військового РФ, який чинив сексуальне насилля над жителькою Харківщини