Наразі неможливо встановити точну кількість вивезених до РФ мешканців Липецької громади. Відомо, що у більшості випадків людей везуть в російське місто Орел.

Про це повідомив у коментарі Ґвара Медіа начальник місцевої сільської військової адміністрації Олексій Слабченко.

«Мешканці окупованих сіл повідомили нам, що вони [російські військові — ред.] прийшли зі списком, заарештували й вивезли у невідомому напрямку чотирьох людей», — каже Слабченко.

За його словами, у селі Глибокому на момент окупації жила 21 людина, наразі залишилось троє. Слабченку відомі випадки гибелі місцевих мешканців від обстрілів, але встановити їхню кількість до деокупації неможливо.

«До нас приїхав один з місцевих мешканців, який на момент окупації був у селі Пильна. Він з дружиною на своєму автомобілі через Росію евакуювався на підконтрольну Україні територію. Чоловік розповів, що росіяни іншим мешканцям не дозволяють виїжджати й не надають допомоги. Нам відомо, що людей вивозять в місто Орел Російської Федерації. Які з ними роботи проводять — ми не знаємо», — каже Слабченко.

Він зазначив, що деякі мешканці змогли виїхати з окупованих територій громади й повернулися в Харківську область. Також відомо про евакуацію однієї сім’ї до Латвії та однієї людини — до Німеччини.

Липецька громада розташована на півночі області й простягається на 40 кілометрів уздовж державного кордону. До 24 лютого 2022 року тут проживали 13,5 тисяч людей, але в перший день повномасштабного вторгнення громада була окупована. 11 вересня 2022 року ЗСУ повідомили про повернення території під контроль України.

Нагадаємо, начальник військової адміністрації Харківського району Володимир Усов повідомив, що з тимчасово окупованої росіянами частини Липецької громади через територію РФ виїхали щонайменше чотири родини.

Читайте також

  • «Люди виїжджали з пустими руками, бо евакуація відбувалася під обстрілами» — начальник Липецької СВА.
  • ЗСУ покращили позиції на Липецькому напрямку — начальник місцевої військової адміністрації.
  • Наприкінці травня начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов зазначив, що Золочів може бути однією з ймовірних цілей для російського наступу.