Станом на 13 червня на тимчасово окупованій та підконтрольній Україні території Липецької громади залишаються 186 мешканців. Евакуацію ускладнюють постійні обстріли КАБами, ракетами, стрілецькою зброєю й артснарядами.

Про це повідомив у коментарі Ґвара Медіа начальник місцевої сільської військової адміністрації Олексій Слабченко.

За його словами, станом на 10 травня 2024 року в громаді жили близько 1200 людей. Наразі 105 мешканців залишаються на тимчасово окупованих територіях і 77 — на неокупованій частині громади. Слабченко зазначив, що 6 населених пунктів перебувають в окупації: Стрілеча, Мороховці, Красне, Борисівка, Лук’янці та Глибоке.

«Ми постійно намагаємося налагодити зв’язок з мешканцями окупованих територій, але у нас не виходить. Це складно зробити не тільки на окупованій території, але й на підконтрольній Україні, тому що перші удари при окупації росіяни завдають по мобільних вежах», — каже Слабченко.

Він зазначає, що мешканці окупованих територій намагаються знайти способи вийти на зв’язок з працівниками Липецької СВА. Окрім ударів по мобільних вежах, російська армія також уражає енергооб’єкти, тому у Липецькій громаді прийняли рішення припинити газо- й електропостачання по всіх населених пунктах.

Наразі в громаді продовжується евакуація.

«Велику допомогу в евакуації нам надають національна поліція, зокрема відділ липецької поліції, також ДСНС, Червоний Хрест і гуманітарний центр у Харкові. У травні, бувало, люди з пустими руками виїжджали й навіть не могли забрати речі, тому що проводилася евакуація під обстрілом», — каже Слабченко.

Липецька громада розташована на півночі області й простягається на 40 кілометрів уздовж державного кордону. До 24 лютого 2022 року тут проживали 13,5 тисяч людей, але в перший день повномасштабного вторгнення громада була окупована. 11 вересня 2022 року ЗСУ повідомили про повернення території під контроль України.

Читайте також

  • ЗСУ покращили позиції на Липецькому напрямку — начальник місцевої військової адміністрації.
  • Наприкінці травня начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов зазначив, що Золочів може бути однією з ймовірних цілей для російського наступу.
  • На сьогодні темпи евакуації знизились майже до нуля, оскільки ті мешканці, хто мав бажання виїхати, вже евакуйовані та розміщені у Харкові та інших населених пунктах.