За даними моніторингового ресурсу DeepState, росіяни наростили до 10 тисяч особового складу та 450 одиниць військової техніки на ділянці від Райгородки до Нововодяного, щоби повторити наступ на селище Борова Харківської області.

«На ділянці від Райгородки до Нововодяного кацапи наростили до 10000 чоловік особового складу та близько 450 ОВТ, з яких 200 артсистем. Мета очевидна — спроба повторити минулорічний наступ на Борову», — йдеться у повідомленні.

Аналітики ресурсу зазначили, що наразі протяжну оборонну лінію на цьому напрямку утримує 3 ОШБр, проте сили залишаються неспівмірними. Окупанти переважають кількістю, застосовують додаткові підрозділи, а також ведуть інтенсивні штурмові дії вздовж усієї смуги наступу, стверджують аналітики.

У DeepState стверджують, що російські військові розгорнули сили 20-ї армії у вигляді 3 та 144 дивізій, які представлені 236 артилерійською бригадою та 11 полками: 7 мотострілецьких, 2 танкових та 2 артилерійських. Окрім того, залучено найманців із нерегулярних армійських підрозділів. Серед них відомо про присутність «шторм v», «чорна мамба», «фіксики» та «чвк патріот». Для підтримки порядку прибув підрозділ БАРС-14.

Аналітики також проаналізували, що останні три тижні РФ проводить підготовчі заходи у вигляді прощупування слабких місць в обороні ЗСУ.

«Відбуваються безперервні штурми позицій 3 Окремої штурмової бригади. Ворог втрачає особовий склад, але щотижня прибуває від 2 до 4 сотень свіжомобілізованих кацапів. Цього вистачає як для поповнення, так і для нарощення угрупування. Поки що тактика «м’ясних штурмів» не дала суттєвого результату лише за рахунок того, що на ділянці перебуває сильна бригада. Але наголошуємо, що сили далеко не рівні», — повідомляє моніторинговий ресурс.

Відповідно до цього, аналітики вважають, що армія РФ планує повторити минулорічну стратегію з виходом спочатку на лінію Надія-Новоєгорівка, а потім уже на Першотравневе-Чернещина.

Нагадаємо, що на тлі контратакуючих дій Сил оборони України російські військові перекидають підрозділи з Донецької області на Харківський напрямок.

Президент України Володимир Зеленський у вечірньому зведенні сказав, що Силам оборони України вдається поступово витісняти росіян з Харківщини.

У зведенні Генеральний штаб ЗСУ зазначається, що ситуація на Харківщині лишається напруженою, захисники продовжують заходи щодо посилення оборони.

За 16 червня відбулося 14 атак РФ у районі Вовчанська та одна – поблизу села Липці, у самому місті Вовчанськ Сили оборони відбили 10 штурмів, написали військові.

Читайте також

  • Російські війська просунулися до частини агрегатного заводу у Вовчанську — ISW