Російська армія на Харківському напрямку намагається захопити позиції, відбиті протягом останніх двох тижнів.

Про це 18 червня в етері «Суспільне. Студія» розповів командир батальйону ударних безпілотників «Ахіллес» 92-ї ОШБр Юрій Федоренко.

«За останні два тижні Силам оборони вдалося вибити ворога з ряду позицій, надійно зайняти їх. Водночас противник постійно намагається повернути ті позиції штурмовими діями, оперативно поповнюючи свої резерви. Тому бойові дії на поточний момент є надзвичайно насиченими», — сказав Федоренко. 

За словами заступника командира батальйону ударних безпілотних комплексів «Ахіллес» Олеся Маляревича, російські війська намагаються втримати позиції, захоплені за останній місяць. Останніми днями 92 бригада та інші підрозділи, які працюють поруч, деокупували частину територій. Як зазначив Маляревич, вони вжили правильні тактичні кроки й захопили декілька необхідних посадок поблизу села Глибокого. У самому Глибокому точаться бої за кожну хату.

Він повідомив, що на цьому напрямку безперервно тривають бої, російська армія зосереджує тут техніку й особовий склад. Також, за словами Маляревича, армія РФ застосовує на Харківському напрямку найсильніші засоби радіоелектронної боротьби, які має на озброєнні.

За словами Юрія Федоренка, подальшого просування у Вовчанську російських військ немає. 

«Динаміка ведення бойових дій, застосування авіації залишається надзвичайно високою у Вовчанську. Це обумовлюється роботою наших засобів протиповітряної оборони, які, на превеликий жаль, не є в достатньої кількості, для того, щоб повною мірою дзеркально перекривати повітряний простір, як це робить РФ», — сказав Федоренко.

Нагадаємо, за добу українська армія відбила 14 атак у районі Вовчанська та одну — поблизу села Липці. У самому Вовчанську відбито 10 російських штурмів.

В Інституті вивчення війни повідомили, що військове командування РФ передислоковує частини 155-ї окремої морської піхотної бригади на напрямок Липці, ймовірно, з району на захід і південний захід від міста Донецьк.

17 червня речник Харківського угруповання військ ЗСУ полковник Юрій Повх заявив, що російські солдати передислокували частини 155-ї окремої морської піхотної бригади й 18-ї мотострілецької дивізії Ленінградського військового округу до Липецького напрямку для заміни підрозділів, які втратили боєздатність.

Читайте також

  • Російські війська просунулися до частини агрегатного заводу у Вовчанську — ISW.
  • За добу армія РФ випустила 21 КАБ по Вовчанській, Липецькій та Харківській громадах.