Американський Інститут вивчення війни (ISW) з початку повномасштабного вторгнення досліджує перебіг бойових дій на фронтах в Україні. В останніх звітах фіксується наступ армії країни-агресора на межі Харківської та Луганської області.

Головні зусилля Росії все ще спрямовані на захоплення решти Луганщини та просування на східну частину Харківської та північну частину Донецької областей.

Наступ на Новоєгорівку / Мапа: storymaps.arcgis.com

Генеральний штаб ЗСУ повідомляв, що російські війська провели невдалі наступальні дії в районі Синьківки (9 км на північний схід від Куп’янська) та Новоєгорівки (16 км на південний захід від Сватового).

Ситуація навколо Куп’янська на Харківщині / Мапа: storymaps.arcgis.com

Речник української Східної групи військ Ілля Євлаш заявив, що російські війська продовжують зосереджувати зусилля в районі Новоєгорівки і використовують для штурмів засуджених та невідомі приватні військові компанії (ПВК).

Заступник міністра оборони України Ганна Маляр заявляла 7 вересня, що оперативна обстановка на Куп’янському та Лиманському напрямках загострюється.

ІSW передає повідомлення від Російського новинного агрегатора , що російські війська продовжували просуватися в районі Синьківки і Петропавлівки (7 км на схід від Куп’янська), проте Інститут вивчення війни не помітив візуальних підтверджень цього твердження.

Читайте ще

Армія РФ намагається прорвати оборону в районі Синьківки та Новоєгорівки — Генштаб. Авіаційних ударів ворога зазнали населені пункти Бологівка, Петропавлівка, Кислівка Харківської області.

Журналісти підтвердили імена понад 31 тисячі загиблих в Україні військових РФ. Це лише ті військовослужбовці, чиї імена та місця поховання вдалося встановити за відкритими джерелами.