Вчора, 9 вересня, близько 10:00, четверо волонтерів Road2Relief виїхали зі Слов’янська в напрямку Бахмута у Донецькій області, аби оцінити потреби та допомогти цивільному населенню.

Дорогою, проїжджаючи Часів Яр, їхній автомобіль потрапив під російський обстріл. Внаслідок прямого влучання машина перекинулася і загорілася.

У машині перебували німецький медичний волонтер Рубен Мавік, шведський волонтер Йохан Матіас Тир, канадський волонтер Ентоні «Тонко» Ігнат та іспанський волонтер і директор Road2Relief Емма Ігуаль.

Рубен і Йохан отримали важкі осколкові поранення та опіки, але зараз перебувають у стабільному стані в лікарнях далеко від місця події. Підтверджено, що Тонко загинув, і його тіло було знайдено, водночас поточний стан Емми досі невідомий.

Команда з оцінки потреб Road2Relief часто першою вирушає у прифронтові села, щоби з’ясувати поточну ситуацію, і завдяки зусиллям команди за 18 місяців роботи було здійснено численні евакуації та доставлено критично важливу гуманітарну допомогу.

«Ми просимо всіх друзів R2R, а також пресу бути чутливими та поважними до всіх членів сім’ї загиблого та членів команди R2R у цей важкий час. Будь ласка, дайте нам час для скорботи та відновлення. Подальші оновлення будуть опубліковані, щойно зберемо додаткова інформація», — йдеться у повідомленні Road2Relief.

Читайте також

У разі інвалідності або загибелі волонтери та їхні рідні можуть отримати грошову допомогу. Уряд змінив порядок та умови виплат одноразової грошової допомоги в разі загибелі або інвалідності, розширивши підтримку на волонтерів, які допомагають ЗСУ або іншим силовим структурам, а також на їх родичів.

Волонтери передали два бронеавтомобілі на суму понад 15 млн грн одній із новостворених механізованих бригад Сил оборони України, яка зараз обороняє Харківщину.