За даними Інституту вивчення війни Росія концентрує нове угрупування сил біля кордону.

Ймовірно, російська армія готує наступ у бік Золочева або Богодухова на Харківщині. Для цього вони збирають нове угрупування військ. Про це повідомляє Інститут вивчення війни після заяви Володимира Зеленського.

Президент Україні зробив цю заяву в Харкові, під час огляду зруйнованої російською ракетою друкарні.Він звертався до президента США Байдена та глави Китаю Сі Цзіньпіна із закликом взяти участь у Саміті миру.

«Росія готується до спроби наступальних дій і за 90 км звідси на північний захід – біля нашого кордону збирається ще одне угруповання військ», – сказав він.

За даними Інституту вивчення війни, район біля кордону, про який говорив Зеленський, може бути Грайворон-Борисівка-Пролетарський на заході Бєлгородської області. Знімки з цього району дозволяють припустити, що російські сили останніми тижнями розширили діяльність на складах і в населених пунктах поруч. Однак точна кількість сил, зосереджених там, невідома.

Зокрема в ISW припускають, що російські війська можуть почати наступ або у бік Золочева і Богодухова на Харківщині, або у напрямку населених пунктів уздовж Сумської траси. Це робиться для того, аби змусити Сили оборони перекинути живу силу та техніку на ширшу ділянку в цих областях.

Там повідомили, що росіяни доводять своє Північне угруповання військ до заявленої чисельності. Однак якщо й розпочнуть наступальні операції, йтиметься про обмежені дії, доки заявлена ​​кількість військ не збереться. При цьому навіть обмежений наступ створить тиск на Сили оборони України та, можливо, дозволить окупантам створити тактичні плацдарми «для підтримки подальших операцій або на північний захід від Харкова, або в напрямку Сум».

«Однак Північне угруповання військ, навіть за верхньої межі заявленої кінцевої чисельності, відчуватиме недолік у живій силі, що необхідна для проведення успішної операції з охоплення, оточення або захоплення міст Харкова чи Суми», – написали в ISW.

В Інституті вивчення війни наголосили, що таке концентрування військ біля кордону та підготовка наступу можливе, оскільки західні партнери не дозволяють Україні завдавати ударів по РФ.

Читайте також

  • Українські військові відбили атаку в напрямку Липців на півночі Харківщини.
  • На Куп’янському напрямку активність РФ зросла майже вдвічі – Генштаб.