Через дії Росії з початку повномасштабного вторгнення навколишньому середовищу Харківської завдано шкоди на 11.11 млрд доларів США (близько 400 млрд грн), повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України та Держекоінспекція.

Природа Донеччини ($18,615 млрд), Луганщини ($13,233 млрд) та Харківщини постраждала найбільше в країні. Збитки нанесені цим трьом регіонам на сході України ($42,95 млрд) складають 72% від усієї шкоди завданої державі з початку повномасштабної війни.

Ключові дані

  • Орієнтовні збитки для довкілля України спричинені повномасштабною війною, станом на листопад 2023 становлять $59,7 млрд, з них – $29,6 млрд атмосферному повітрю, $27,7 млрд – землі, $2,2 млрд – водним ресурсам та ще $0,2 млрд природно-заповідному фонду.
  • 30% території України потрібно перевірити на наявність мін. Це площа вдвічі більша за площу Об’єднаних Арабських Еміратів.
  • $2,8 млрд – це збитки, завдані підривом Каховської ГЕС.
  • 90% пожеж, які відбуваються через «нетрадиційні» причини (наприклад, підпали, порушення правил безпеки, спалення с/г від- ходів), стаються через військові дії;
  • ≈11,2 млн боєприпасів вибухнуло в Україні за перший рік повномасштабної війни.

Читайте ще

Загальна площа територій України, яка на цей час підлягають обстеженню для встановлення небезпечних ділянок, орієнтовно складає близько 174 тисяч км² – МВС. Це більше ніж площа Греції (131 тисячі км²) чи Болгарії (близько 111 тисяч км²), або майже територія двох таких країн, як Австрія (84 тисячі км²).

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!