Війська РФ продовжують наступати на Куп’янському напрямку з метою захоплення райцентру та виходу на лівий берег річки Оскіл. Для цього стягують додаткові сили, зокрема 250 «вагнерівців».

Про це повідомив помічник начальника 15-го мобільного прикордонного загону «Сталевий Кордон» Іван Шевцов у етері «Суспільне. Спротив».

«За нашою інформацією, “вагнерівці” будуть використані переважно для керування штурмовими діями, а безпосередньо до штурмових підрозділів входять як підрозділи регулярної армії, так і бійці так званих підрозділів “Штурм” і “Штурм Z», — сказав Шевцов.

Протягом 5 листопада українські військові відбили на Куп’янському напрямку близько шести штурмів російських військ. Зазвичай вони штурмують групами з 20-30 військових та супроводом техніки — танку, БМП чи БТРа.

З погіршенням погодних умов, армія РФ стала залучати менше техніки, каже прикордонник.

«Це можна побачити за кількістю ураженої техніки: якщо за попередню добу на Лимано-Куп’янському напрямку наші сили оборони знищили 38 одиниць техніки, то за минулу добу — тільки 18. Це повʼязано не з тим, що ми стали гірше працювати, а з тим, що РФ менше використовує техніку. На штурмовиків погода не впливає, Росія кидає їх на штурм незалежно від погоди, тому вони продовжують штурм», — сказав Шевцов.

Читайте також

Російські війська з авіації обстріляли Синьківку та Іванівку на Харківщині. Протягом доби росіяни намагалися наступати в районах трьох населених пунктів на Куп’янському напрямку. Українські війська відбили близько 10 атак.

Протягом доби армія РФ завдала артилерійських та авіаційних ударів як мінімум по 15 населених пунктах області.