Зранку російська армія завдала чергових ракетних ударів по критичній інфраструктурі та промислових об’єктах Харкова й області. 

Попередньо дві ЗРК (ЗРК С-300) вдарили в землю. Обійшлося без втрат і руйнувань.

Голова Харківської ОВА Олег Синєгубов попередив харків’ян, що через ранкові обстріли у місті можливі аварійні відключення світла. Зараз підрозділи ДСНС та енергетики працюють над ліквідацією наслідків та стабілізацією ситуації з електропостачанням.

«Закликаю всіх не ігнорувати сигнали повітряної тривоги. Загроза ракетних ударів ще зберігається», — додав Синєгубов.

Київська область

«Внаслідок ранкової атаки пошкоджено 18 приватних будинків. Понівечені дахи та вікна. Екстрені служби працюють на місці. Попередньо, без постраждалих», — повідомив очільник Київської ОВА Олексій Кулеба.

Російський снаряд влучив у житлову забудову в селі Копилів. Як повідомив заступник голови ОП Кирило Тимошенко, в будинках місцевих мешканців вибито вікна.

Також пошкодження виявили у двох районах Києва. Уламки ракети впали на територію Національного музею народної архітектури та побуту України у Пирогові.

«Чергова субота почалась з ракетної атаки на Київ. Уламки збитої ракети впали на територію Музею Пирогово. На щастя ніхто не постраждав. На місце оперативно прибули всі служби: поліція, військові, швидкі. Бережіть себе та реагуйте на повітряні тривоги», — написав міністр культури Олександр Ткаченко.

Фото: О. Ткаченко

Зазначимо, як повідомив речник Повітряних сил Юрій Ігнат, Росія атакувала Київ ракетами, що летіли з північного напрямку по балістичній траєкторії. За його словами, спеціалісти вивчатимуть за уламками, який саме тип ракет застосував ворог у суботу. Але очевидно, що це були або балістичні ракети або зенітні ракети С 300, які летять по балістичній траєкторії.

Оповіщення про ракетну небезпеку надійшло із запізненням через відсутність радіолокаційних даних та інформації з інших джерел. Тривога спрацювала після влучань. На жаль, у ЗСУ немає ефективних засобів щодо виявлення та знищення балістичних ракет.