Верховна Рада не підтримала в першому читанні законопроєкт №9676 щодо особливостей розміщення Національного військового меморіального кладовища.

Про це повідомив народний депутат із парламентської фракції «Голос» Ярослав Железняк.

Законопроєкт підтримали лише 194 депутати. У повторному першому читанні Рада знову провалила законопроєкт: «за» проголосували 217 парламентаріїв, проте за повернення субʼєкту ініціативи проголосували 232 нардепи.

«Була дуже важка дискусія, бо раніше, 2 травня, парламент окремим законом № 9240 вже визначав місце для Національного військового меморіального кладовища у “Биківні”. Але законопроєкт досі не підписаний і навряд чи буде. І головне обговорення буде якраз про те, де ж буде місце розташування», — зазначив Железняк.

Законом передбачена передача у користування та зміна призначення земельних ділянок державної, комунальної власності для розміщення Національного військового меморіального кладовища.

Крім цього, передбачається можливість перепоховання на такому кладовищі Героїв України, яких з 2014 року нагороджено орденом «Золота Зірка», та перепоховання видатних борців за незалежність України у XX столітті.

Читайте також

  • Арлінгтонське кладовище в США може стати прикладом для створення меморіалу в Україні