За словами міністерки в справах ветеранів Юлії Лапутіної, прикладом для створення українського меморіалу може стати Арлінготнське кладовище в США, про це вона розповіла в інтерв’ю CNN.

Меморіал створюють не лише людям, які загинули внаслідок боїв російсько-української війни, але й усім героям, які боролися за українську незалежність у різні історичні періоди.

У Мінветеранів також зазначили, що після завершення війни в Україні буде близько чотирьох мільйонів ветеранів. Близько 80% із півмільйона ветеранів, які були зареєстровані, повернулися на поле бою із 24 лютого, уточнила Лапутіна.

Арлінгтонський національний військовий цвинтар знаходиться в штаті Вірджинія в США. Там нараховують 400 тисяч могил на площі понад 250 гектарів: поховані учасники війн, президенти, голови Верховного суду, астронавти.

Кладовище створили під час громадянської війни в США, йому вже понад 150 років. Комплекс включає меморіальний міст, меморіальну дорогу, амфітеатр, колумбарій. Цвинтар поділений на 70 секцій: є окремі секції для загиблих після подій 2001 року, медсестер чи капеланів.

  • Національне військове меморіальне кладовище для поховання загиблих захисників та захисниць України облаштують у Києві на Биківні.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.