Встановлено 2200 людей, яких піддавали тортурам у російському полоні.

Про це повідомив Генеральний прокурор Андрій Костін.

«Відео знущань з українських полонених, які поширюються в мережі є лише частиною злочинної стратегії кремля», — сказав Андрій Костін.

За його словами, полонених катують та утримують у нелюдських умовах. Навіть за спілкування українською мовою їх можуть побити.

Костін зазначив, що потерпілими в провадженнях щодо перебування в полоні визнано понад 2200 українських захисників. Понад 500 з них свідчили про застосовування щодо них фізичного насильства під час ворожих допитів, зокрема катування електрострумом.

Генпрокурор каже, що агресор створив цілу систему з утримання українських полонених – встановлено щонайменше 25 таких обʼєктів у 15 регіонах Росії.

Нагадаємо, що слідчими зафіксовано жорстоке поводження з українськими військовими з боку окупантів на харківському напрямку на відео, яке поширюється в соцмережах.

На відео видно, як російські військові завдають українським бійцям тілесних ушкоджень, а також імітують страту шляхом пострілу з автоматичної зброї біля голови одного з військовополонених. Також українських захисників змушують співати гімн СРСР — це психологічний тиск.

Читайте також

  • Зеленський: Україна повернула з полону 75 громадян