Міністерство оборони України планує впровадити цифрову систему отримання статусу учасника бойових дій, щоб облегшити процес мобілізації. Про це сказав заступник Міністра оборони Віталій Дейнега в інтерв’ю виданню «Лівий берег».

Лише 40 тисяч з майже мільйона військовослужбовців отримали УБД. За словами Дейнеги, нинішній процес отримання статусу є неприємним та демотивуючим для військовослужбовців, оскільки вимагає довгих черг та бюрократичних процедур.

Міноборони планує розпочати цифровізацію процесу отримання УБД, зосередившись на системі обліку військовослужбовців під назвою «Оберіг». Ця система буде інтегрована з різними існуючими базами даних для забезпечення моніторингу та контролю за процесами. Наприклад, вона зможе виявляти, які уникнули мобілізації.

Цифровізація процесу отримання УБД може стати першим кроком у загальній цифровізації військкоматів.

«Я думаю, що військкомати наступний пріоритет, тому що ми впираємося в людей. У нас людей менше, ніж в Росії. Нам треба покращити якість мобілізації», — зазначив Дейнега.

Читайте також

  • Мобілізація в Україні. Як про це брехали фейкороби?
  • Чим загрожує неявка по повістці у військкомат: штрафи та кримінальна відповідальність.
  • Мобілізація 2022: кількість ухилянтів зменшилася. Найбільшу кількість справ про ухилення від призову зареєстрували у березні — 282 провадження. Далі кількість справ коливалась на рівні 100 проваджень щомісячно. У грудні ж — впала майже у 10 разів, до 19 проваджень.