Керівниця розслідувань міжнародних злочинів, вчинених в Україні, від Міжнародного кримінального суду Бренда Голліс відвідала Харківщину.

Про це повідомила пресслужба Офісу Генерального прокурора.

Разом з Генпрокурором України Андрієм Костіним вона побувала на місцях російських ракетних ударів по цивільній інфраструктурі регіону, йдеться в повідомленні. Зокрема, Голліс відвідала село Гроза, де внаслідок російської атаки загинуло 59 мирних жителів.

За даними правоохоронців, з 23 грудня Росія здійснила 29 ракетних обстрілів Харкова та 4 атаки дронами. 5 людей загинуло та 99 — поранено, серед них 8 дітей.

В області розслідується понад 21 тисяча воєнних злочинів. Спільно з МКС ведеться робота з розслідування вбивств цивільних, обстрілів інфраструктури, зазначили в Офісі Генпрокурора.

3 липня 2023 року в Гаазі відкрився Міжнародний офіс, щодо розслідування вторгнення Росії в Україну. В Україні відкриють представництво Міжнародного кримінального суду. Відповідну угоду 23 березня 2023 року в Гаазі підписали Генпрокурор України Андрій Костін та секретарем МКС Пітером Льюїсом

Читайте також

  • На Харківщині внаслідок російських атак загинуло понад 2 тисячі цивільних
  • Понад сотня житлових будинків пошкоджена внаслідок обстрілів Харкова