Служба безпеки оголосила підозру в співпраці з РФ 47-річному та 27-річному мешканцям Куп’янського району.

Про це повідомив речник СБУ Харківської області Владислав Абдула.

За його словами, після захоплення міста підозрювані пішли на співпрацю з окупантами та отримали «посади» в місцевому окупаційному «Управлении внутренних дел Временной гражданской администрации Харьковской области».

Один став поліцейським взводу патрульної служби, а через декілька місяців — поліцейським-водієм патрульно-постової служби поліції.

Новопризначений одразу узявся до виконання своїх обов’язків, до яких входило виявлення серед мешканців села проукраїнських активістів та учасників АТО.

«Також із липня до вересня колаборант організовував охорону громадського порядку та брав участь у забезпеченні пропускного режиму мешканців у м. Куп’янськ», — зазначив речник.

Другий обійняв посаду помічника слідчого відділу. Уже в серпні його призначили поліцейським відділення охорони й конвоювання підозрюваних та обвинувачених.

Згідно з посадовими обов’язками, чоловік виїжджав на місця подій та проводив попереднє слідство по кримінальним справам, які перебували в проваджені в незаконному правоохоронному органі.

Після отримання посад окупанти видали їм відповідні посвідчення та поліцейську форму із шевронами.

«Обидва «поліцейські» допомагали функціонувати незаконному правоохоронному органу агресорів та забезпечували становлення і зміцнення російської влади на тимчасово окупованій території Куп’янського району. Після звільнення території обидва зловмисники втекли на територію рф та переховуються там від українського правосуддя», — йдеться в повідомленні.

Слідчі СБУ заочно повідомили чоловікам про підозру за ч. 7 ст.111–1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України.

Читайте також

  • Допомагала окупантам розвивати економіку: мешканку Харківщини підозрюють у колабораціонізмі.