Понад 70% українських діячів культури продовжують займатись своєю професійною діяльністю попри війну.

Про це заявив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко під час ярмарку сучасного мистецтва viennacontemporary у Відні 7 вересня.

За його словами, українці реалізували близько сорока міжнародних проєктів у співпраці з понад сто партнерськими інституціями з 29 країн Європи. 

«Україна долучилась до різних потужних ініціатив, зокрема Європейської премії в галузі літератури. Війна кардинально відредагувала наші плани. Однак за крайніми соціологічними опитуваннями понад 70% українських діячів культури попри повномасштабну війну продовжують займатись своєю професійною діяльністю. Більшість із них поєднують роботу з волонтерством. Наші культурні амбасадори працюють сьогодні у всіх куточках Землі, й велика їх кількість зосереджена в Європі», – повідомив Олександр Ткаченко.

Ярмарок, який відвідав міністр культури, цьогоріч сфокусувався на Україні. Назва програми «STATEMENT UKRAINE» й присвячена війні в Україні.

Основною її частиною є виставка «Півник з чорними крилами: відновлена реліквія», де представлені роботи тринадцяти художників, що досліджують тему війни.

Мета панельної дискусії – напрацювання дорожньої карти реформ у культурній галузі, визначення пріоритетів та зон відповідальності, залучення до співпраці якомога ширшого кола фахівців України та країн ЄС.

Нагадаємо, що у центрі Брюсселю відкрили українську інсталяцію проєкту «Авангардна історія України».