401 компанія з російським слідом видалили власників та бенефіціарів з РФ від початку вторгнення Росії попри законодавчі заборони, заявили в аналітичному ресурсі «Опендатабот».

До найбільших компаній за доходами від 2022 року, які прибрали зв’язки з Росією після початку війни, входять ТОВ «ФРІ-СІСТЕМ» та ТОВ «ТС ТРЕЙД» з київською реєстрацією, Андрушівський маслосирзавод тощо.

Станом на 23 лютого 2022 року Опендатабот виявив російський слід у 20 881 компанії зареєстрованої в Україні.

Від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україні обмежили реєструвати зміни в компаніях власниками яких є громадяни Росії.

«Це обмеження ввели задля того, аби забезпечити захист національних інтересів за майбутніми позовами України у зв’язку з військовою агресією РФ», — зазначено в повідомленні.

Зараз тільки деякі громадяни РФ можуть змінювати дані у компаніях. Це стосується тих, хто живе в Україні або має менше ніж 10% частку в компанії. Крім цього, закон не встановлює обмежень для громадян РФ, які стали громадянами інших країн, які не агресори згідно з українським законом.

Читайте також

Україна внесла Philip Morris International та JTI до переліку спонсорів війни. Компанії продовжують вести бізнес у Росії.