Компанії продовжують вести бізнес в РФ та підтримувати економіку країни-агресорки сплатою значних податків до її бюджету.

Національне агентство з питань запобігання корупції внесло до переліку міжнародних спонсорів війни дві провідні тютюнові компанії Philip Morris International та Japan Tobacco International. Про це повідомили на сайті НАЗК.

Частка ринку торгових марок «Філіп Морріс Інтернешнл» в Росії, за даними НАЗК, склала 30,1% у 2019 році. Так, компанія є одним з найбільших платників податків до російського бюджету, коштом якого потім утримується й російська армія. Наразі сукупний обсяг інвестицій Philip Morris International в РФ перевищує 2 млрд доларів США. 

«Згідно з даними фінансової звітності російського підрозділу Philip Morris, виручка компанії у перший рік повномасштабного вторгнення РФ в Україну зросла на 8% до 140,3 млрд руб., а чистий прибуток до 48,2 млрд руб., що на 45% більше, ніж у 2021 році. Відповідно, податку на прибуток до бюджету агресора було сплачено на суму понад 136 млн дол. США», – ідеться в повідомленні.

На початку повномасштабного вторгнення компанія заявила про намір продати свій бізнес в Росії, однак усі «спроби» продати російський бізнес начебто не мали успіху, і корпорація досі лишається одним з найбільших платників податків до російського бюджету.

Друга компанія, Japan Tobacco International (JTI), є безсумнівним лідером тютюнового ринку в Росії (частка ринку близько 34,9%). Вона є однією з найбільших FMCG-компаній у країні за обсягом продажів. 

JTI – найбільший інвестор та провідний платник податків у тютюновій індустрії Росії. За останні 20 років інвестиції JTI в економіку РФ перевищили $4,6 мільярда. 

Хоч представники JTI заявляли, що JT Group призупинила нові інвестиції та маркетингову діяльність у Росії, але компанія все ще продовжує виробляти та поширювати продукцію в РФ. 

Читати також:

  • В Україні запустили сайт-моніторинг виконання антикорупційної політики.
  • Кількість осіб та бізнесів в санкційних списках РНБО зростає: росіяни переважають.
  • Лише 5% українських компаній з початку повномасштабного вторгнення перестали співпрацювати з РФ та Білоруссю.