За його словами, наразі відомо про 200 місць несвободи у РФ, у яких тримають українських полонених.

Понад 110 українських військових були страчені після здачі у російський полон. Про це повідомив керівник Департаменту війни Офісу генпрокурора Юрій Бєлоусов.

Також, за його словами, відкрито 62 справи щодо страти під час здачі в полон.

«Проте загалом у нас більш як 110 військових були страчені уже після здачі в полон у місцях несвободи. Це й та сама «Оленівка». Розслідувати, дійсно, складно, бо ми не маємо доступу до території, а іноді й до тіл загиблих. Але є різні технології, які дозволяють нам максимально задокументувати, що відбулося, навіть не маючи доступу», – ідеться в повідомленні.

Також Бєлоусов повідомив, що наразі відомо про 200 місць несвободи у РФ, де тримають українських полонених. У Офісі генпрокурора визначають, де найбільше поширені катування та опрацьовують цю інформацію.

Під час окупації Вовчанська у 2022 році росіяни облаштували у місцевому агрегатному заводі одну з найбільших катівень на Харківщині. Герой матеріалу Ґвара Медіа Роман декілька тижнів пробув у полоні в цьому заводі. Росіяни катували чоловіка струмом, змушували рити для них окопи та співати щодня по кілька разів «гімн ЛНР» – детальніше дивіться у нашому відео.

Читайте також

  • Прокурори встановили понад 2 тисячі потерпілих, які пережили тортури в російському полоні.