Також обстежили 36 гектарів сільгоспугідь, майже 13 кілометрів ділянок автодоріг та 5 об’єктів. Крім того, розмінували 7,5 кілометрів ліній електропередач.

З 22 по 28 лютого піротехніками Харківської області було розміновано 92,5 гектара територій та знищено 1675 вибухонебезпечних предметів.До електромережі вдалося підключити 1703 абоненти та 1901 повторно. Про це повідомили у Харківській обласній військовій адміністрації.

«28 лютого сапери розмінували 32 гектари території, 25 гектарів сільськогосподарських угідь,  2 об’єкти. За минулу добу фахівці обстежили майже 2 кілометри ліній електропередач. Зокрема, знищили 92 вибухонебезпечних предметів», – ідеться в повідомленні.

На Харківщині потенційно заміновано 570 тисяч гектарів землі. За нинішніх темпів повне розмінування регіону займе понад 100 років, зазначив заступник начальника ХОВА Євген Іванов. Від початку повномасштабного вторгнення РФ сапери виявили та знешкодили понад 87 тисяч вибухонебезпечних предметів, а також обстежили понад 4 тисяч гектарів території та понад 3 тисячі кілометрів ліній електропередач.

Станом на початок грудня 2023 року в Україні сертифіковано 24 організації з гуманітарного розмінування, позаминулого року — 6 організацій. Серед сертифікованих — як міжнародні організації, так і українські комерційні оператори, повідомили в Міністерстві оборони України у відповіді на запит Ґвара Медіа.

Читайте також

Начальник відділу організації роботи з гуманітарного розмінування ДСНС України Сергій Рева зазначив, що наразі складно давати будь-які оцінки щодо строків розмінування забруднених територій України, адже цей процес залежить від багатьох факторів.

Розмінування прифронтових територій Харківщини. Один день із саперами — фото та відео. Журналісти Ґвари провели день із харківськими саперами у Прудянці, де розмінувальники знайшли та підірвали близько 30 мін «пелюсток».