Зараз нараховується 340 розрахунків, які налічують 1900 осіб.

До повномасштабного вторгнення у піротехнічних підрозділах налічувалося близько 600 розмінувальників у 120 підрозділах. Про це повідомив начальник відділу організації роботи з гуманітарного розмінування ДСНС України Сергій Рева.

«Ми збільшили чисельність у три рази й сьогодні вона налічує 1900 осіб, а це 340 розрахунків. Передбачаємо поступове збільшення цієї чисельності, адже розуміємо, що перед нами стоять нові виклики, будуть нові деокуповані території», – розповів він.

Новостворені підрозділи потребують оснащення новим обладнанням, говорить Рева. Тому ДСНС активно співпрацює з міжнародними партнерами. За час повномасштабного вторгнення вдалося оснастити понад 220 піротехнічних розрахунків.

Також Сергій Рева зазначив, що наразі складно давати будь-які оцінки щодо строків розмінування забруднених територій України, адже цей процес залежить від багатьох факторів.

«Я чув про різноманітні прогнози — від 5 до 10 років і аж до того, що нам знадобиться понад 700 років для розмінування», — сказав Рева.

За його словами, швидкість розмінування залежатиме від ситуації в країні — від того, наскільки швидко українці зможуть подолати російську агресію, відновити кордони та територіальну цілісність.

Читайте також

Розмінування України: скільки територій очистили від мін станом на грудень 2023 року — інфографіка. З такою ж швидкістю розмінування для повного обстеження України включно з окупованими територіями потрібно приблизно 210 років.

Розмінування прифронтових територій Харківщини. Один день із саперами — фото та відео. Журналісти Ґвари провели день із харківськими саперами у Прудянці, де розмінувальники знайшли та підірвали близько 30 мін «пелюсток».