Орієнтовна вартість пошкоджених з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну об’єктів теплопостачання складає 3 531,8 млн грн, водопровідно-каналізаційного господарства — 511,8 млн грн. Про це Харківська обласна військова адміністрація повідомила у відповіді на запит Ґвара Медіа.

Кінцева сума вартості відновлення об’єктів буде визначена після проведення технічного обстеження, розробки проєктно-технічної документації та експертизи.

Крім цього, на деокупованих територіях залишаються об’єкти та мережі, доступ до яких відсутній через бойові дії або щільну замінованість території. Обстеження останніх не проводилося або відсутня інформація щодо їхньої працездатності.

Також у ХОВА зазначили: обстріли деокупованих населених пунктів продовжуються, що призводить до пошкоджень/руйнації об’єктів і мереж критичної інфраструктури, збільшення суми збитків та обсягів коштів для проведення їхнього відновлення.

Харківська область
Харківська область збитки

Руйнування Харківської області

Станом на січень 2024 року загальні збитки, завдані Росією економіці України з початку повномасштабного вторгнення, оцінюються у 155 мільярдів доларів. Зокрема, масштаб збитків, завданих Харкову, через російські обстріли вже перевалив за $10 мільярдів, зазначив мер міста Ігор Терехов.

Мер також додав, що торік ТЕЦ-3, ТЕЦ-4 та котельня на Шекспіра мали колосальні руйнації. На відновлення йшли кошти міжнародних фондів, фінансових інституцій, субвенція державного бюджету і міського бюджету.

За словами голови ХОВА Олега Синєгубова, усього на Харківщині зруйновано понад 30 тисяч об’єктів інфраструктури, з них понад 10 тисяч — житловий фонд.

Читайте також:

Хронологія обстрілів Харкова: тактика залякування, корейські ракети та понад 130 постраждалих