Благодійний фонд «Повернись живим» за 39 мільйонів гривень від Групи Нафтогаз передасть шість комплексних апаратів зв’язку (КАЗ) підрозділам протиповітряної оборони Повітряного командування «Схід» Збройних Сил України.

Про це йдеться у пресрелізі благодійного фонду.

«Такі машини вже успішно працюють у Повітряному командуванні “Центр”. Ми врахували досвід їх експлуатації та спільно з Нафтогазом забезпечуємо покращеними КАЗами військових, які обороняють східну частину України», — сказав директор фонду «Повернись живим» Тарас Чмут.

Підрозділи захищають повітряний простір Донецької, Дніпропетровської, Луганської, Харківської областей та частин Запорізької, Кіровоградської, Полтавської та Сумської областей.

КАЗи — це спеціально обладнані вантажівки з автономним живленням, опаленням, кондиціонуванням і житловим блоком для відпочинку чергової зміни. Вони мають три робочих місця з усіма видами зв’язку та засобами відображення інформації. Завдяки КАЗам військові координують роботу та організовують зв’язок між підрозділами ППО. Ці командно-штабні машини супроводжують протиповітряні ракетні комплекси, приймають інформацію про небезпеку з повітря і передають її бойовим підрозділам за лічені секунди.

ППО у Харкові: як працюють мобільні групи «Мисливців на привидів» — дивіться фоторепортаж від журналістів Ґвара Медіа.

Нагадаємо, що на Харківщині укомплектували декілька сотень мобільних груп протиповітряної оборони для збиття «Шахедів». Нині триває їхнє підсилення, розповів начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов під час розмови з журналістами.

Читайте також

Через обстріли Харкова та області виникає потреба в посиленні ППО у регіоні. І досі відкритим залишається питання протидії ракетам типу С-300, які росіяни запускають з Бєлгорода. Проте, щоб збивати такі цілі як «Шахеди» та крилаті ракети, у Повітряних силах створили мобільно-вогневі групи.

На чергуванні бійці перебувають 24/7, бо атака може статися у будь-який момент. Цей матеріал про тих, хто боронить сон та українське небо вночі. Більше про роботу української ППО — дивіться у відео.