У Харківській області під Ізюмом на горі Крем’янець росіяни зруйнували пам’ятки мистецтва IX-XIII століть – кам’яних половецьких баб.

Про це повідомляє Ukrainian Art History у твітері.

«Ми, українці, з шаною ставимося до культурної спадщини. Кожен може пригадати, як на початку війни у містах України обкладали мішками з піском пам’ятники. Ці фото бачив увесь світ. Нині ж ми бачимо, як наші пам’ятки “заважають” російським військовим», – зазначив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

Він також додав, що своїми діями росіяни порушують норми міжнародного права, а саме – Гаазьку конвенцію про захист культурних цінностей у разі збройного конфлікту 1954 року, якою заборонено «будь-яке захоплення, знищення або навмисне пошкодження» установ, присвячених релігії, благодійності, освіті, мистецтву та наукам, історичним пам’яткам, творам мистецтва і науки.

Кам’яні половецькі баби на горі Кременець – це чоловіки-воїни та жінки, які зображені у вигляді кочівників, їх одяг, прикраси й озброєння. Половці використовували їх як ідолів для шанування своїх предків.А жіночі статуї взагалі рідкість – вони давали воїнам підтримку і силу, непереможність в битві та безсмертя. Чоловічі фігури, на відміну від жіночих – більшість, уособлювали батька-покровителя роду, його шанування сприяло благополуччю і процвітанню орди.

Нагадаємо, що в Україні внаслідок агресії рф зруйновано понад 200 релігійних споруд.