Старт соціального проєкту збігся із Днем подяки, тому і перші приготовані страви будуть святковими – запечена індичка, картопля та гарбузовий пиріг.

Сьогодні, 23 листопада. об 11:00 з Центрального залізничного вокзалу в Києві на Харківщину відправився перший рейс потягу-кухні Food Train. Про це повідомили у пресслужбі Укрзалізниці.

«Цей унікальний поїзд-кухня, у День подяки — традиційне американське родинне свято — вирушив до Харкова та Ізюма аби приготованими у ньому святковими стравами подякувати тим, хто своєю щоденною працею допомагає прифронтовому регіону втриматись і продовжити рух до перемоги: працівникам ДСНС, поліцейським, медикам, залізничникам», – ідеться в повідомленні.

Перші приготовані страви – запечена індичка, картопля та гарбузовий пиріг. Їх волонтерами передадуть до мешканців міст, які потребують забезпечення їжею.

«Укрзалізниця запустила черговий соціальний проєкт, який реалізовано разом з Фондом Говарда Баффета. Символічно, що Food Train вирушив у перший рейс у День подяки. Сьогодні ми хочемо подякувати нашим військовим та тим, хто кожного дня рятує цивільне населення у прифронтовій Харківщині», — зазначив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Лященко.

Сам Говард Баффет зазначив, що радий бачити, як інновації допомагають українцям та наголосив, що у грудні він і сам планує проїхатися на Food Train та запропонувати їжу всім українцям уздовж лінії фронту.

Як працює поїзд-кухня

Food train складається з шести вагонів, до яких входять генераторний вагон, холодильник, вагон з холодною та гарячою кухнею, вагон для персоналу з душем і пральною машиною та багажний, де знаходяться 7 тисяч літрів води з фільтраційною та насосною станціями.

Поїзд-кухня може автономно працювати 5-7 днів, а його обладнання дозволяє готувати повноцінні страви: супи, каші, салати, мʼясо та інше. Спеціальні термобокси, встановлені всередині поїзда, дозволяють легко транспортувати вже готові ланчбокси з їжею від поїзда-кухні до кінцевого споживача.

Читати також:

  • Уперше з 2008 року Укрзалізниця закупить нові плацкартні вагони.
  • Укрзалізниця створила перший у світі автономний поїзд-кухню.