Співробітники посольства України уже очікують на кордоні з Єгиптом та Газою.

Українське посольство сьогодні планує евакуювати першу групу українців з Сектору Гази. Дозвіл на неї вже отримав 101 громадянин України. Про це повідомив посол України у Ізраїлі Євген Корнійчук.

«Перша група наших громадян отримала дозвіл на евакуацію з Гази – 101 особа, і 367, які ми запросили, це ті, що погоджені на евакуацію через Ізраїль. Решту обіцяють випустити в середу. Також на наше прохання випускають 51 громадянина Молдови», – сказав посол.

За словами Корнійчука, операція має розпочатися вже сьогодні. Співробітники посольства України знаходяться на кордоні з Єгиптом. За планами посольства евакуація всіх громадян України, які просили вивезти їх з Сектору Гази, повинна закінчитися у четвер, 9 листопада.

Нагадаємо,  у Секторі Гази знаходиться 358 українців, які бажають виїхати. Це переважно жінки та діти. Як повідомила єгипетська сторона, виїзд іноземців із Сектору Гази здійснюватиметься в алфавітному порядку, відповідно до їхнього громадянства.

Довідка

Вранці 7 жовтня Ізраїль був атакований з боку Сектору Гази. Військові з радикального палестинського угруповання ХАМАС уразили центральні та південні регіони країни, випустивши, за їхніми даними, п’ять тисяч ракет. За даними місцевих ЗМІ, загинуло понад 150 осіб, а ще 1100 отримали поранення.

Крім того, бойовики з ХАМАС також проникли в Ізраїль через Сектор Гази по суші, морю та повітрю, використовуючи параплани. Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) заявила, що уражатиме у відповідь, і на території країни тривають бойові дії. Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив, що країна перебуває у стані війни.

З аеропорту Бен Гуріон у Тель-Авіві 16 жовтня вилетів другий евакуаційний борт з Ізраїлю до Румунії зі 155 громадянами України. З них 107 жінок та 23 дітей. Усього з початку атак на Ізраїль вдалося вивезти 262 українців.

Громадян України та громадян інших країн не могли евакуювати із Сектора Гази, оскільки причетні сторони не давали дозволу на перетин кордону.

Міністерство закордонних справ України повідомило, що з ізраїльського міста на кордоні з Сектором Газа вдалося евакуювати українського хлопчика. Йому надали необхідну медичну та психологічну допомогу.

Читайте також

  • На знак солідарності у Харкові на екрани міста вивели прапор Ізраїля.