Перше судно вирушило сьогодні о 9:15 з порту Одеси до Лівану в рамках історичної угоди щодо експорту зерна.

Завантажене українським продовольством суховантажне судно Razoni під прапором Сьєрра-Леоне прямує до кінцевого пункту призначення в порт Тріполі на півночі Лівану.

Туреччина, ООН, росія та Україна 22 липня підписали угоду про відновлення роботи трьох українських портів: Одеси, Чорноморська та Південного – для зерна, яке застрягло через повномасштабне вторгнення росії в Україну, триваюче вже шостий місяць.

«Сьогодні Україна разом з партнерами робить черговий крок до запобігання світовому голоду. Розблокування портів дасть щонайменше 1 млрд доларів валютної виручки для економіки та можливість для аграрного сектору спланувати посівну наступного року» – йдеться у повідомленні міністра інфраструктури України Олександра Кубракова.

Для нагляду за експортом українського зерна в Стамбулі офіційно відкрито спільний координаційний центр, до складу якого входять представники Туреччини, ООН, росії та України, щоб забезпечити безпечне транспортування комерційними торговими суднами продуктів харчування з чорноморських портів України.