Лідер фракції «Слуга народу» Давид Арахамія вважає, що під час війни кошти, які раніше отримували бюджети у регіонах мають піти на власне виробництво боєприпасів та дронів.

Держава значно підвищила виплати військовим, що спричинило зріст відрахувань ПДФО до місцевих бюджетів. Місцева влада отримала відчутно більше надходження до своїх кошторисів.

«Ми чіпаємо тільки гроші з нового податкового року. Кошти будуть повертатися реверсними дотаціями від Мінфіну. Вони зараз роблять обрахунки по кожній громаді. По Харкову, впевнений, картина буде дуже позитивна. Всі прифронтові міста матимуть статуси привілейованих міст, тому що їм треба більше грошей на те, щоб вести свою діяльність та розбудовувати пошкоджені об’єкти. Думаю, що місто Харків якраз в безпеці повністю. Якщо ви порахуєте разом з реверсною дотацію, то гроші будуть більш-менш ті самі», — прокоментував нардеп для Ґвара Медіа.

Очільник фракції «Слуга народу» додав, що можливо міста Заходу України постраждають від цього рішення, адже «будівництво парків та перестилання бруківки» може почекати рік-два чи поки триватиме війна, а екстра ПДФО має йти в центр.

Депутат додав, що отримані в державний бюджет 100 мільярдів гривень можна витратити на розвиток власного ВПК.

Зазначимо, що 12 вересня Уряд зареєстрував у Верховній Раді України проєкт Закону «Про внесення змін до розділу VI Бюджетного кодексу України щодо забезпечення підтримки обороноздатності держави та розвитку оборонно-промислового комплексу України», реєстр. №10037.

Законопроєкт №10037 передбачає вилучення з місцевих бюджетів ПДФО від оподаткування доходів у вигляді грошового забезпечення, одержаних військовослужбовцями, поліціянтами та особами рядового і начальницького складу за період з 1 жовтня 2023 року по 31 грудня 2024 року. 

Читайте ще

Через перерозподіл військового податку на доходи фізичних осіб Харків цьогоріч втратить 650 млн грн — мер Харкова Ігор Терехов. Рішенням Кабінету Міністрів внесено зміни до Бюджетного кодексу з метою фінансування сектору безпеки та оборони, зокрема з 1 жовтня відбудеться перерозподіл військового ПДФО (податку на доходи фізичних осіб) у бюджети державних органів. 

У Харкові презентували проєкт відновлення міста. Оновлена Лопанська набережна, Олексіївка сіті, новий вокзал Левада, новий ТРЦ біля Південного вокзалу — основні проєкти, які представили на інвестиційному форумі Kharkiv: Restart. Він відбувся у Києві 19 вересня.