Оновлена Лопанська набережна, Олексіївка сіті, новий вокзал Левада, новий ТРЦ біля Південного вокзалу — основні проєкти, які представили на інвестиційному форумі Kharkiv: Restart. Він відбувся у Києві 19 вересня.

У журналі «Харків – ідеальне місто майбутнього» запропонували перелік нових місць, які планують збудувати у Харкові.

Науковий квартал Барабашова

Орієнтовна площа становитиме близько 140 га з потенціалом для подальшого зростання. Нові інтерактивні інструменти проєктування також будуть розроблені як у фізичному, так і в цифровому форматах, щоб спроєктувати компоненти, які створюватимуть новий квартал за участі всіх зацікавлених сторін найбільш ефективним способом.

Завдяки співпраці унікальних місцевих і міжнародних команд науковий квартал Барабашова націлений стати флагманським проєктом для нового генерального плану Харкова: новий мікрорайон у серці Харкова, який позиціонуватиме місто та країну на передовій інновацій, технологій та урбаністики.

Приміський вокзал Левада

У цьому комплексі хочуть поєднати транспортний хаб, торгово-розважальний та культурний центр. Приміський вокзал планують заглибити у землю та поєднати на одному рівні зі станцією метро Проспект Гагаріна.

Зверху ж думають створити комплекс будівель громадського призначення, що поєднають у собі кафе, ресторани, бутики, магазини, галереї, офіси та готель.

Новий ТРЦ біля Південного вокзалу

Це комплекс з дворівневим підземним паркінгом, який за допомогою підземного та надземного пішохідних переходів планують поєднати з будівлею вокзалу, частину площ якого теж пропонується доєднати до торгового центру.

Новий ТРЦ біля Південного вокзалу / фото: Денис Глушко

Територію навколо, включно з частиною привокзальної площі, буде реконструйовано в громадський простір з розвиненою пішохідною та велосипедною інфраструктурою, зеленими територіями та зонами відпочинку.

Лопанська набережна

Унаслідок реконструкції набережной буде додано ще близько 400 метрів променаду вздовж річки. На перетині вулиці Полтавський Шлях та Лопанської набережної буде зведено будівлю Артгалереї, що матиме три поверхи та дозволить проводити виставки молодим художникам та скульпторам.

Лопанська набережна / Фото: Денис Глушко для Ґвара Медіа

На пішохідних вулицях передбачені місця з деревами та клумбами, місць для сидіння та прогулянок. За словами авторів, це має стати новим простором для проведення фестивалів вуличної їжі, мистецьких конкурсів та театральних вистав.

Олексіївка сіті

Новий мікрорайон складатиметься з 16 житлових кварталів (черг), для яких запроєктовано 3 дитсадки, школа, стадіон, офісні та торгові приміщення, підземні паркінги та наземні автостоянки.

Олексіївка Сіті / Фото: Денис Глушко для Ґвара Медіа

Квартальна забудова з дворами, вільними від автомобілів, та якісним благоустроєм. Усі квартали будуть поєднані розвиненою велосипедно-пішохідною інфраструктурою.

Розвинена пішохідна зона мікрорайону охоплюватиме променад з кафе, майданчиками для всіх видів відпочинку, громадськими просторами, що буде поєднувати три мікрорайонні площі та надалі зʼєднає мікрорайон з берегом Лозовеньківського водосховища.

Смарт сіті

Реалізація цього проєкту дозволить побудувати мікрорайон з автоматизацією повсякденної діяльності.

Муніципальне є-таксі

Проєкт розвитку міського є-таксі з власною інфраструктурою пасажирських перевезень у форматі таксі. Автопарк складатиметься винятково з електричних автомобілів, як цього вимагає концепція електричного транспорту в містах України. Передбачається розробка інфраструктури зарядних станцій та інфраструктури автопарку.

Муніципальне є-таксі / Фото: Денис Глушко для Ґвара Медіа

Проєкт має на меті покращення якості життя мешканців міста, забезпечення зручного та доступного транспорту маломобільним групам населення, зменшення трафіку на дорогах та зниження викидів шкідливих речовин у довкілля.

Ґвара Медіа залишає посилання на повну версію цього журналу, де представлені площі запланованих комплексів та орієнтовний обсяг інвестицій.

Читайте ще

Переваги та недоліки трамваїв: досвід Європи та Харкова. Громадський транспорт відіграє важливу роль у поліпшенні якості життя, забезпеченні доступності послуг, захисту навколишнього середовища, економії грошей та зменшенні трафіку.

У Харкові в 4 рази скоротилася кількість IT-фахівців. За інформацією ІТ кластера, харківські айтівці з податків внесли 4,31 мільярда гривень до місцевого бюджету, 487 мільйонів до державного та 1,37 мільярда — Єдиний соціальний внесок.