Рішенням Кабінету Міністрів внесено зміни до Бюджетного кодексу з метою фінансування сектору безпеки та оборони, зокрема з 1 жовтня відбудеться перерозподіл військового ПДФО (податку на доходи фізичних осіб) у бюджети державних органів. Мер Харкова Ігор Терехов зазначив, що через зміни цьогоріч місто втратить приблизно 650 млн грн.

Про це міський голова заявив під час засідання членів Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України

«Дуже багато сьогодні розмов точиться навколо питання, що Кабінет Міністрів України вніс на розгляд сесії Верховної Ради законопроєкт, яким передбачається з 1 жовтня 2023 року забрати податок на доходи фізичних грошове забезпечення військовослужбовців з місцевого бюджету на рівень державного. Я хочу навести дві цифри, що це буде для міського бюджету. За цей рік ми не нарахуємось приблизно 650 млн грн, за 2024 рік — 3,4 млрд грн», — зазначив Терехов.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль сказав, що уряд зберігає всі види дотацій, включаючи дотацію вирівнювання та реверсну дотацію. За його словами, бюджети місцевих громад не зменшать у порівнянні з 2021 роком, і вони не матимуть дефіциту, особливо в регіонах, де відбуваються бойові дії або на прифронтових територіях.

«Ні у мене, ні у членів Кабінету Міністрів, ні в українського суспільства немає дискусії в тому, що Україна має наростити виробництво власних дронів, має закупити необхідну нашу військовим кількість дронів, а також має наростити виробництво українських озброєнь», — сказав прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Читайте також

Харківська ОВА пропонує відкласти фінансування відновлення Циркунів — Найєм