Перемогу в номінації «Найкращий фільм» VII кінопремії здобув режисер стрічки Дмитро Сухолиткий-Собчук та продюсери Олександра Костіна, Євгенія Яцута, Артем Колюбаєв та Альона Тимошенко.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці Української Кіноакадемії.

За номінацію також змагалися «Люксембург, Люксембург» Антоніо Лукіча, «Бачення метелика» Максима Наконечного, «Відблиск» Валентина Васяновича та «Клондайк» Марини Ер Горбач.

Про що «Памфір»?

Стрічка про життя в прикордонному селі на Буковині, вийшла на великі екрани в Україні 23 березня 2023 року. За сюжетом, чоловік, на ім’я Памфір, повертається додому після тривалих заробітків, і зіштовхується з труднощами, які спіткали його родину. Тепер батько мусить спокутувати провину свого сина, й перед ним постає вибір — зробити це чесним шляхом, що майже неможливо в тутешніх реаліях, чи розворушити своє кримінальне минуле й зважитися на останню «справу».

«Памфір» визнали найкращим фільм 2022 року за версією національної премії «Кіноколо». За сім вікендів прокату стрічка зібрала понад 11 мільйонів гривень, а кількість проданих квитків склала 77 499. 

Також українська стрічка увійшла у перелік найкращих фільмів 2023 року від The Guardian, який складається з 37 світових кінострічок.

Читайте також

  • Вийшов фільм про бійця «Омеги», який ціною життя зупинив російський підрозділ під Харковом. Вона розповідає про українського підполковника Олександра Орлова — спецпризначенець 2-го загону Центру спеціального призначення «Омега» Національної гвардії України. Події фільму розгортаються 24 лютого 2022 року в Харкові, коли місто опинилося в напівоточенні.