Лінійний прискорювач Elekta Harmony на суму 36 мільйонів гривень закупили Медичні закупівлі України для Харківського обласного центру онкології, повідомили в Харківській ОВА.

«Така терапія є однією з обов’язкових складових лікування. Її принцип полягає в тому, що апарат великими дозами опромінює пухлину і при цьому не зачіпає здорові тканини організму. Променевої терапії в комбінованому або комплексному лікуванні потребують 70% хворих на рак», — зазначила заступниця начальника ХОВА Олена Логвинова.

Радіологічне лікування з використанням прискорювача Elekta Harmony доступне безплатно для всіх пацієнтів. У медзакладі вже готове спецприміщення для встановлення цього прискорювача.

Раніше у Міністерстві охорони здоров’я повідомляли, що такі апарати закупили для 15 лікарень у різних областях України. Їх закупили за державні кошти майже на 50% дешевше — загальна очікувана вартість була понад 1 млрд грн, їх закупили за 541 мільйон гривень.

Читайте також

Для відновлення Ізюмської центральної міської лікарні розробили проєкт, який реалізовуватиметься в три етапи. Перший коштуватиме — 750 мільйонів гривень.