Під час зустрічі в.о. генеральної директорки Юлії Каждан та заступника Держкіно Максима Александрова зі ЗМІ, колектив Центру не впустив їх усередину.

Трансляцію події опублікували на сторінці Довженко-центру.

Працівники заявили, що занепокоєні майбутнім Центру та некомпетентністю нового керівництва.

В.о. генеральної директорки стверджує, що її призначили на посаду до 31 грудня 2022 року, а в її обов’язки входить зробити фінансовий та юридичний аналіз установи. 

Колектив Центру заперечив можливість співпраці з Каждан. Попередня в.о Олена Гончарук додала: «Поки ми не побачимо планів діяльності Юлії Каждан, ми чинитимемо спротив».

Що відомо?

  • 16 серпня Держкіно видало наказ про реорганізацію «Довженко-Центр». У кіноархіві заявили, що це означає їхню ліквідацію.
  • 26 серпня профільний комітет Верховної Ради рекомендував невідкладно скасувати наказ про фактичне знищення Довженко-Центру.
  • 14 вересня петиція про скасування реорганізації Центру набрала понад 25 тисяч підписів.
  • Кабінет міністрів нарешті відреагував на петицію проти реорганізації «Довженко-центру» (яка набрала 25 219 голосів з 25 000 необхідних). Міністри підтримали рішення Держкіно щодо необхідності «реорганізації» (а де-факто ліквідацію) інституції.
  • 2 листопада Держкіно опублікувало наказ про усунення Олени Гончарук від виконання обовʼязків, призначивши нового виконуючого обов’язки генерального директора.